Ginekolog izabela danielak

Kolposkop jest istotne urządzenie w sztuce ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić opinię na układ czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak mieć, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co wyraża się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna posiadać newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dopiero parametry układu optycznego dysponują najszersze uznanie. Warto zająć się miejscem produkcji soczewek z danego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka trybów przybliżania, a i jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest także bardzo efektywnym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a również delikatny krok w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to drugie istotne cesze odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to doskonałe żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest spora moc światła i możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być obsługiwane jednorącz.